Home
Kozia GórkaKozia Górka

Register Form

A password will be e-mailed to you.

Wakacyjne atrakcje nad Bałtykiem

 • wydmy
  $
  Wydmy Ruchome Rąbka
  Największą atrakcją w Łebie są rozległe ruchome wydmy. Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy w Europie pas ruchomych wydm. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Wiatr sprawia, że wydmy przemieszczają się i osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Wadą tego zjawiska jest fakt, że zasypują w ten sposób nadmorskie lasy, bagna, a nawet tereny zamieszkane. Największe zmiany w krajobrazie zachodzą jesienią i wiosną podczas sztormów na Bałtyku. Piasek przemieszcza się już przy wietrze, który wieje z prędkością 5 metrów na sekundę. Największą wydmą jest Łącka Góra o wysokości kilkudziesięciu (ponad czterdziestu) metrów. Nie sposób określić tego dokładnie gdyż jej wysokość podlega ciągłym zmianą. Ze szczytu Łąckiej Góry roztacza się niesamowity widok, który sprawa, że możemy się poczuć jak na prawdziwej pustyni. Wydmy Łeba i znajdujące się na jej obszarze ruchome piaski tworzą przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie, zwany często polską Saharą. Przemieszczają się pod wpływem wiatru, który przesypuje ziarenka piasku przez szczyt wydm. Powodem przemieszczania jest brak roślinności, która w normalnych warunkach ogranicza wpływ wiatru.

  Jak dojechać

  Do wyrzutni rakiet i na wydmy nie dotrzemy samochodem. Jest to teren Słowińskiego Parku Narodowego - poruszanie się po nim samochodem jest zabronione. Pojazd należy więc zostawić na parkingu w Rąbce. Możemy rownież zostawić go w Łebie i do Rąbki dojechać kolejką turystyczną. Z Rąbki do Wyrzutni Rakiet możemy dojechać melexem lub rowerem (3,3 km). Jeśli chcemy ujrzeć i wdrapać się:) na niesamowitą Wydmę Łącką to czeka nas dalsze 2,5 km pieszo, melexem lub rowerem. W sumie mamy do pokonania prawie 6 km od momentu zostawienia samochodu. Naprawdę warto - spacer nadmorskim lasem i w nagrodę dotarcie do Ruchomych Wydm to nagroda :)

  [icon name="male" class="icon-4x"]   [icon name="bicycle" class="icon-4x"]

  kozia-spn
   
   
   

  Zdjęcia i informacje: www.wydmyruchome.pl

  Czym są wydmy?

  Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i unikalną atrakcją turystyczną. Położone są miedzy jeziorem Łebsko, a morzem. Powstały z akumulacji piasku wyrzucanego na brzeg przez fale morskie w ilości 130 000 km2 plaż. Piasek osuszany przez wiatr i słońce , wywiewany silnymi wiatrami w głąb lądu tworzy wysokie wydmy (od 30 do 40 m wysokości) z najwyższą czterdziestodwumetrową Wydmą Łącką. Już od stuleci przesuwane są one w kierunku wschodnim i południowo wschodnim, z szybkością 1,2- 1,6 m w ciągu roku. Siła działania wędrującej wydmy jest ogromna, bowiem zagraża ona roślinności i zasypuje wszystko co napotyka na swej drodze. Jej moc zależy od siły wiatru, wysokości stoku , czoła wydmy i ukształtowania terenu. Ruchome piaski tworzą przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie, zwany często polską Saharą. Wydmy powstają z morskiego, pozbawionego próchnicy piasku, mają biały kolor. Od momentu ich powstania, na tym jałowym i niesprzyjającym podłożu próbują osiedlić się rośliny. Aby przetrwać, muszą być one jednak odporne na zasolenie podłoża, zasypywanie oraz na wysoką temperaturę rozgrzanego w upalne dni piasku. Ich zarastaniu przeciwdziała także wiatr wiejący przez cały rok. Rośliny opanowują w pierwszej kolejności niższe partie wydm, dlatego też ich wyższa część, nieustabilizowana przez trawy, jest bardziej podatna na działanie wiatru i przemieszcza się szybciej, nawet do 9 m w ciągu roku, gdy porośnięte trawą, zaledwie do 3 m na rok. Dla zapewnienia szczególnej ochrony zespołom wydm, utworzono Obszar Ochrony Ścisłej Mierzeja. Atrakcyjny i dostępny dla turystów wydmowy szlak zajmuje pięciokilometrowy odcinek Mierzei Łebskiej.

  Info: www.leba.pl

  Szczegóły
 • leba
  $
  Łeba – Letnia stolica Polski
  [simple-weather latitude="54.760117" longitude="17.556312" days="2" units="metric" date="l"] Kalendarz imprez
  Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. To co wyróżnia ją od wielu nadmorskich miejscowości to jej specyficzny klimat i szerokie piaszczyste plaże z bezustannie usypywanymi wydmami. Łeba otoczona jest z trzech stron wodą, od północy morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Pomiędzy jeziorem Łebskim a morzem znajdują się wydmy ruchome, zjawisko niespotykanie rzadkie w Europie. Wydmy ruchome wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który został uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Miasto Łeba to również bogata oferta turystyczna obfitująca w liczne atrakcje turystyczne, do głównych zaliczany jest największy w Polsce park dinozaurów - Łeba Park, a także stadnina koni , park linowy oraz wystawa motyli. Zróżnicowana baza noclegowa to m.in. hotele, pensjonaty, domy wczasowe, campingi, pokoje gościnne, domki letniskowe oraz ośrodki wczasowe. Restauracje, bary i puby serwują przysmaki kuchni regionalnej - dania z ryb morskich. Gościnni i gospodarni mieszkańcy zapewniają noclegi i dbają o atrakcyjność pobytu swoich gości.

  Jak dojechać

  Z Koziej Górki do Łeby jest przysłowiowy "rzut beretem". Po przejechaniu 20 minut samochodem znajdujesz się w świecie gwarnym, plażowym i imprezowym. Łeba zaoferuje odpoczynek dla każdego: dyskoteki, aktywności sportowe i kulturalne i, oczywiście, gastronomiczne. Miasto naprawdę jest pełne życia latem, dlatego wielokrotnie było wybrane Letnią stolicą Polski. Nie zapomnijcie zobaczyć piękny zachód słońca na łebskiej plaży, po czym można wracać do spokoju na Koziej Górce.  

  [icon name="car" class="icon-4x"]

  kozia-leba
   
   
   

  Atrakcje w Łebie

   
  • Rejsy wycieczkowe w morze, rejsy wędkarskie na dorsza, sezonowe rejsy na zachód słońca, rejsy po jeziorze Łebsko.
  • Kolejki bajkowe, busy, meleksy.
  • Wypożyczalnie rowerów, skuterów, quadów.
  • Skoki na bungee, parasailing, wakeboarding.
  • Wesołe miasteczka, parki linowe, parki rozrywki, park dinozaurów, wyrzutnia rakiet.
  • Muzeum motyli, oceanarium, ogród ornitologiczny.
  • Stadniny koni, hala sportowa, boisko Orlik, lodowisko, rolkowisko, szkółki nordic walking.
     

  Wyrzutnia rakiet

  Napotykamy na nią w połowie drogi na wydmy . Jest to tajny niemiecki poligon z 1940 roku . Miejsce to wybrano ze względu na słabe zaludnienie oraz sporą odległość od wojsk alianckich. Był to poligon doświadczalny , na którym testowano rakiety i przeprowadzano próby różnego rodzaju bomb , które zrzucano przeważnie na jez. Łebsko. Większość budowli poligonu wysadzono w powietrze, przed wkroczeniem na te tereny wojsk radzieckich . Przetrwał jeden bunkier , w którym obecnie mieści się muzeum . Zwiedzający mogą obejrzeć w nim wystawę fotograficzną , stare dokumenty i plany poligonu. Większość eksponatów znajduje się na zewnątrz, pod gołym niebem są to m.in.: szkła pancerne z okien bunkrów , lej startowy dla rakiet , elementy broni i wojskowy motocykl, a także resztki polskich wyrzutni rakiet meteo. Przy muzeum czynny jest sklepik z pamiątkami i punkt małej gastronomii . Po zwiedzeniu poligonu mała wąska dróżka znajdująca się obok sklepiku zaprowadzi nas do wieży widokowej , z zachwycającą panoramą na morze, wydmy i jezioro.

  Stadnina koni

  Położona jest w Nowęcinie nad Jeziorem Sarbsko w odległości około 1 km od centrum Łeby. Stadnina posiada 50 koni rasy małopolskiej, sp i wlkp przygotowanych do profesjonalnej nauki jazdy, doskonalenia umiejętności jeździeckich i sportu (skoki i rajdy długodystansowe). Posiada również krytą ujeżdżalnię. Na terenie stadniny funkcjonuje Restauracja pod Gołębnikiem oraz Ośrodek agroturystyczny. Stadnina czynna jest cały rok. W ofercie:  
  • nauka jazdy dla początkujących
  • jazda na menażu
  • jazda w terenie (w tym jazdy nad morze)
  • rajdy konne
  • biegi myśliwskie
  • obozy jeździeckie dla młodzieży (lipiec i sierpień)
  • wczasy w siodle dla dorosłych (cały rok)
  • hotel dla koni
      Więcej informacji o stadninie koni na stronie www.nowecin.com.pl

  Łeba Park

  To magiczne miejsce. Każdy z nas pamięta jak wielkie wrażenie w owym czasie wywarł na nas film Stevena Spielberga pod tytułem JURASSIC PARK. Łeba Park - Park dinozaurów w Łebie. Sceny pełne grozy i przerażenia przeplatały się z tęsknotą obcowania z praprzodkami wszystkich żyjących obecnie zwierząt z dziejów naszej planety. Niemal każdy marzył by choć raz zobaczyć z bliska te fascynujące olbrzymy. Teraz w roku 2010 staje się to możliwie dzięki aranżacji obszaru 20 ha ŁEBA PARKU i choć całość jest tylko wierną kopią tamtych czasów emocje w trakcie zwiedzania często wymykają się z pod kontroli. Sposób ukształtowania terenu oraz jego naturalne walory lub bliskość morza czynią dzień przeznaczony na poznanie ŁEBA PARKU niezapomnianym. Podczas przygotowywania projektu ŁEBA PARKU wyjątkowy nacisk położyliśmy na przyjemność, zabawę i edukację najmłodszych. W czasie zwiedzania każdy z rodziców będzie miał niepowtarzalną możliwość obserwowania swojej pociechy w sytuacjach nowych, nie odkrytych, pełnych żywiołowych reakcji. Osoby dorosłe chętnie oddadzą się refleksji i znajdą chwile wyciszenia.
  Szczegóły
 • spn
  $
  Słowiński Park Narodowy
  Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. O randze i wartości przyrodniczej SPN świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych takich jak: HELCOMBSPA, Światowy Rezerwat Przyrody czy obszar wodno-błotny Ramsar. Przyroda SPN odznacza się unikatowymi walorami i jest jednocześnie charakterystyczna dla środkowego wybrzeża Bałtyku. Te swoiste cechy przyrody Parku doceniane są nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Największym bogactwem obiektów, zjawisk i procesów przyrodniczych odznaczają się Mierzeja Łebska oraz przymorskie jeziora. Do najbardziej unikatowych wartości środowiska Parku należy zaliczyć bogactwo odmiennych ekosystemów i ich niezwykle dynamiczne relacje przestrzenne. Dla przykładu zmiany położenia linii brzegowej Morza Bałtyckiego w makroskali dokonywały się przez tysiąclecia, ale nieomal każdego dnia na plaży można śledzić ten proces w miniskali, obserwując formowanie się lagun i ich wypełnianie piaskiem, wyrzucanym przez fale morskie na brzeg.

  Jak dojechać

  Samochodem można dojechać do najbliższego wejścia do Słowińskiego Parku Narodowego. Zajmie to zaledwie 20 minut, po czym auto trzeba będzie zostawić na parkingu. Od tego momentu mamy kilka opcji poruszania się po terenie parku:
  • rowerem
  • melexem
  • pieszo
   

  [icon name="car" class="icon-4x"]   [icon name="arrow-circle-right" class="icon-2x"]   [icon name="male" class="icon-4x"]   [icon name="bicycle" class="icon-4x"]

  kozia-spn
   
   
   

  Zdjęcia: T. Rudziński, Informacje: www.slowinskipn.pl

  Przyroda i zwierzęta

  Przyroda SPN odznacza się unikatowymi walorami i jest jednocześnie charakterystyczna dla środkowego wybrzeża Bałtyku. Te swoiste cechy przyrody Parku doceniane są nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Największym bogactwem obiektów, zjawisk i procesów przyrodniczych odznaczają się Mierzeja Łebska oraz przymorskie jeziora. Do najbardziej unikatowych wartości środowiska Parku należy zaliczyć bogactwo odmiennych ekosystemów i ich niezwykle dynamiczne relacje przestrzenne. Dla przykładu zmiany położenia linii brzegowej Morza Bałtyckiego w makroskali dokonywały się przez tysiąclecia, ale nieomal każdego dnia na plaży można śledzić ten proces w miniskali, obserwując formowanie się lagun i ich wypełnianie piaskiem, wyrzucanym przez fale morskie na brzeg. Najliczniejszą grupą zwierząt Parku są owady; przybliżona suma znanych gatunków wynosi 490. Wśród nich wykazano obecność 30 gatunków znajdujących się pod ochroną ścisłą oraz 4 gatunki chronione częściowo. Zbiorniki wodne są miejscem życia wielu gatunków ryb. Ogółem w Parkowych wodach morskich i słodkich stwierdzono około 60 gatunków ryb oraz 3 gatunki kręgoustych (minogów). W jeziorach SPN, obok przedstawicieli ichtiofauny typowo słodkowodnej, spotkać można ryby morskie, natomiast w przybrzeżnej strefie wód Bałtyku - ryby słodkowodne.

  Szlaki turystyczne

  Informację o szlakach turystycznych, ich trudności i długości można pobrać po tym adresem (źródłó: http://slowinskipn.pl). Ścieżki przyrodnicze w Parkach Narodowych spełniają ważną rolę. Obok pieszych i rowerowych szlaków turystycznych popularyzują tereny o wybitnych walorach przyrodniczych i kulturowo-historycznych. Dla osób z zainteresowaniami przyrodniczymi są propozycją aktywnego wypoczynku, a dla nauczycieli zachętą do prowadzenia zajęć terenowych z zakresu biologii, geografii, historii, geologii i gleboznawstwa. W Słowińskim Parku Narodowym powstało pięć ścieżek przyrodniczych o charakterze fitosocjologicznym, ekologiczno-kulturowym i ornitologicznym. Ich zadaniem jest prezentacja zjawisk przyrodniczych na tle historycznej oraz współczesnej gospodarki mieszkańców Niziny Gardnieńsko-Łebskiej. Mapę ścieżek przyrodniczych można zobaczyć tutaj. Natomiast mapę turystyczną można zobaczyć po tym linkiem.
  Szczegóły
 • seapark
  $
  Sea Park Sarbsk
  Sea Park Sarbsk jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie.

  Jak dojechać

  Dojazd z Koziej Górki do Sea Parku w Sarbsku to tylko 20 minut. Jeśli mamy ochotę na przejażdżkę rowerową to czeka nas 6 km leśnej drogi i wdychanie orzeźwiającego, powietrza charakterystycznego dla nadmorskich lasów. Dojazd samochodem jest bardzo prosty - z Koziej Górki zjeżdżamy w dół:), na rozstaju dróg skręcamy w prawo w kierunku Charbrowa. Jedziemy nowo położoną asfaltówką, wyjeżdżamy na główną drogę, prowadzącą do Łeby. Po kilku kilometrach dojeżdżamy do Steknicy i tam skręcamy w prawo. Mijając wsie Łebieniec i Szczenurze, dojedziemy do Sea Parku Sarbsk.  

  [icon name="car" class="icon-4x"]   [icon name="bicycle" class="icon-4x"]

  kozia-spn
   
   
   

  Zdjęcia i informacje ze strony Sea Parku www.seapark.pl

  Oferta Sea Parku Sarbsk

  Sea Park jako pierwszy taki komercyjny obiekt w kraju prezentuje karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu. Trening taki nie polega tylko na nauczeniu zwierząt pewnych czynności, ale ma za zadanie przyzwyczaić je do obecności człowieka w celu kontroli ich stanu zdrowia.W razie potrzeby można wówczas podać niezbędne lekarstwa lub witaminy,sprawdzić stan uzębienia lub pobrać krew. Kolejną atrakcją dla zwiedzających jest prehistoryczne oceanarium 3D z kinem 5D, w którym możemy stanąć " oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu poznamy prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakbyśmy sami znajdowali się w podwodnych głębinach. Niewątpliwie pasjonatów sztuki zachwyci bogata kolekcja Muzeum marynistycznego z ciekawymi ekspozycjami, gdzie możemy zobaczyć m.in. rzeźby, modele, dyplomy oraz kolekcję pamiątek okolicznościowych związanych z największym gdyńskim armatorem Polskimi Liniami Oceanicznymi. Nie lada atrakcją jest także mesa kapitana Morgana, która pokazuje na konkretnym przykładzie kolekcjonerskie pasje marynarzy i rybaków. Ekspozycja oddaje klimat tawerny portowej, mesy dawnego żaglowca i salonu kapitańskiego. Miejscem wartym odwiedzenia jest również park makiet zwierząt morskich. Znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Zwiedzający mogą spojrzeć prosto w oczy manty, stanąć w stadzie razem z pingwinami lub też dotknąć wielkich kłów morsa. W Sea Parku znajduje się także park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Dzięki temu odbędą Państwo spacer, podczas którego przejdą całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej po Świnoujście. Repliki są wykonane bardzo starannie, aby jak najdokładniej odzwierciedlić wszystkie detale znajdujące się w rzeczywistych obiektach. Dla najmłodszych gości mamy do zaoferowania park zręcznościowo-linowy Małego Pirata, Gaj Małego Pirata na Galeonie Wodnik, place zabaw i inne atrakcje, natomiast chcących zregenerować swoje siły zapraszamy do punktów gastronomicznych serwujących pyszne przekąski i napoje.
  Szczegóły
 • kluki
  $
  Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
  [simple-weather latitude="54.68191" longitude="17.332355" days="2" units="metric" date="l"] www.muzeumkluki.pl
    Wycieczka do Kluk, do skansenu Wsi Słowińskiej – to wyprawa w przeszłość i opowieść o rdzennych mieszkańcach tej ziemi. Spędzając urlop nad morzem, blisko Łeby dobrze jest wybrać się do Kluk i zwiedzić „Skansen Wsi Słowińskiej. Kozia Górka - komfortowy dom do wynajęcia stwarza wyjątkową okazję, aby poznać, do niedawna skrzętnie ukrywaną tajemnicę Słowińców - rdzennej ludności pomorskich ziem. Można popłynąć w rejs, statkiem, przez jezioro Łebsko, aż do samych Kluk. Statek odpływa z przystani w Rąbce, odległej o 15 km od Koziej Górki. Statki wycieczkowe odpływają latem z Rąbki koło Łeby. Na wycieczkę warto zarezerwować cały dzień. Można też, drogą lądową dojechać samochodem. Kozia Górka - nasz komfortowy dom do wynajęcia, położony jest w odległości około 50 km drogą lądową od Kluk. Położony jest na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, uznanego w 1977 roku za Światowy rezerwat biosfery. W 1963 roku otwarto Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Początkowo była to jedna zagroda słowińska, później w latach 80-tych i 90-tych, systematycznie go powiększano dokładając nowe obiekty. Dziś teren skansenu to 10 ha, na których posadowionych jest 7 chałup (najstarsza pochodzi z XVIII wieku), 7 obórek, 2 stodoły, 2 piece chlebowe, magazyn na łodzie i sprzęt rybacki oraz szałas rybacki.

  Jak dojechać

  Dojazd z Koziej Górki do muzeum w Klukach potrwa około godziny. Warto pomyśleć nad zrobieniem przystanku niedaleko Smołdzina. W tej uroczej wsi znajduje się Rowokół - Święta Góra Słowińców, którzy mieszkali na tym terenie. Leśno-krajobrazowy rezerwat przyrody Rowokół, o powierzchni 562,81 ha, ma na celu ochronę bukowo-jodłowego lasu na stokach wzgórza moreny czołowej o wysokości dochodzącej do 114,8 m n.p.m.. Na szczycie znajduje się platforma widokowa na Smołdzino oraz jeziora Gardno, Łebsko i wybrzeże Bałtyku. Prowadzi tam szlak turystyczny. Z górą związane są liczne mity i legendy: zatopione dzwony, gorejące pieniądze, przerzucane głazy, skarb Bandemerów - w większości zostały te legendy przywiezione przez niemieckich osadników.

  [icon name="car" class="icon-4x"]

  kozia-leba
   
   
    Nazwa wsi pochodzi od pierwszych mieszkańców wsi - Kluków. Byli oni Słowińcami, według etnografów przedstawicielami Słowian, którzy przez długi czas zachowali odrębność kulturową i językową. Posługiwali się językiem będącym mieszanką niemieckiego i kaszubskiego. Do roku 1976 prawie wszyscy opuścili swoje ziemie wyjechawszy do Niemiec, gdyż władze PRL-u najpierw usiłowały ich spolonizować, a później szykanowały. Okruchy historii Słowińców dojrzeć można na małym cmentarzu w Klukach. Gorąco polecamy odwiedzić to unikalne miejsce - w sezonie letnim organizowane są tu różne imprezy folklorystyczne (pokazy wypieku chleba, kopania i suszenia torfu i związanych). Można też dowiedzieć się czym i na własne oczy zobaczyć prawdziwe "klumpy" ...buty dla konia, zakładane na końskie kopyta, aby zwierzęta nie zakopywały się w grząskim, torfowym terenie.  Do Kluk można pojechać samochodem, jednak niezapomnianym przeżyciem będzie rejs łodzią (odpływa z Rąbki koło Łeby) przez jezioro Łebsko do Kluk. W sezonie letnim regularne rejsy, w innych miesiącach na zamówienie).
  Szczegóły
 • wedkarstwo
  $
  Wędkarstwo morskie
  [simple-weather latitude="54.760117" longitude="17.556312" days="2" units="metric" date="l"]   Wybierz się na ryby z nami    

   
  Rejsy wędkarskie po Bałtyku są zarówno dla doświadczonych wędkarzy, jak i ludzi szukających nowych wyzwań. Właściciele statków rybackich posiadają doświadczenie, które pozwala na organizację w pełni fachowych wypraw wędkarskich. Przede wszystkim liczy się zadowolenie klientów i ich bezpieczeństwo. Tradycyjnie takie wyprawy trwają około 10 godzin. Statki mogą zabrać jednocześnie nawet duże grupy do 20 osób i wypływają w morze zarónwo latem jak i w zimie.  
   
  Szczegóły
 • laka
  $
  Łąka
  _DSC0180 _DSC0203 grill_DSC_0087_01 Jabłonie, czereśnie, grusze. Koc na trawie, hamak między drzewami - popołudniowa drzemka, gdy do snu kołysze szum drzew i śpiew ptaków. Sielankowy urlop. Luksusowe siedlisko do wynajęcia koło Łeby, zapewni to, czego najbardziej brakuje nam w naszym życiu: relaksu, kontaktu z przyrodą, który jest na Koziej Górce na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie zapewni komfortowy urlop dla wymagających. Na łąkę przylatują bociany w poszukiwaniu pożywienia dla swojego potomstwa - bo na rozstaju wiejskich dróg, przed wjazdem na Kozią Górkę znajduje się bocianie gniazdo - od lat będące domem bocianiej pary. Od lat bociany przylatują do wsi, aby latem wychować swoje pisklęta. Bociany gniazdują w tym samym miejscu przez wiele lat. Już pod koniec kwietnia bociania mama składa jaja, które przez 33-34 dni wysiadywane są przez oboje rodziców.
  Szczegóły
 • Koniecznie zobacz
  $
  Koniecznie zobacz

  Ciekawe miejsca do odwiedzenia

  Słowiński Park Narodowy
  Słowiński Park Narodowy jest położony w odległości 5 km na zachód od Łeby . Został utworzony w 1967 roku i wpisany przez Unesco w 1977 r . na Listę Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Jest on jednym z 24 Parków Narodowych , a przy tym jednym z dwóch ( obok Parku Solińskiego ) położonych nad morzem . Objął on swoją ochroną niezwykle interesujący , płaski odcinek wybrzeża Bałtyku z unikalną florą i fauną oraz zróżnicowanymi i niepowtarzalnymi krajobrazami . Na terenie parku żyje około 250 gatunków ptaków wraz z rzadko występującym w skali europejskiej orłem bielikiem a także kormoranem czarnym, bocianem czarnym, orlikiem krzykliwym, puchaczem, zimorodkiem batalionem. Powierzchnia parku wynosi 18.247 ha i składają się na nią : wody, lasy, bagna, torfowiska i wydmy. Na obrzeżu parku przenika się wzajemnie środowisko lądowe z morskim . Największym zbiornikiem wodnym jest jezioro Łebsko o pow. 7.140ha, max.głęb. 6,3 m i Gardno o pow. 2,468 ha, max.głęb. 2,6 m.   
  Latarnia morska Stilo
  Latarnia morska Stilo znajduje się na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w miejscowości Osetnik (dawniej Stilo), niedaleko Sasina (gmina Choczewo, powiat wejherowski, województwo pomorskie). Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Czołpino, a Latarnią Morską Rozewie. Latarnia została zbudowana w latach 1904-1906 według projektu niemieckiego architekta Waltera Körtego. Laterna została wykonana z drewna przez firmę "Julius Pintsch" z Berlina. Pierwotnie zainstalowano lampę łukową zasilaną prądem stałym o napięciu 110 V. W roku 1926 przeprowadzono modernizację, wprowadzając oświetlenie żarówką o mocy 2000 W i instalując rezerwowe oświetlenie gazowe. W roku 2006, w stulecie otwarcia latarni, przeprowadzono remont, m.in. pokryto korpus całkowicie nową warstwą malarską, której kolory są charakterystyczną cechą latarni Stilo. Wieża latarni położona jest na wierzchołku wydmy, odległej około 1000 m od morza. Latarnia zbudowana jest na szesnastokątnym fundamencie. Korpus jest wykonany z elementów żeliwnych, łączonych nitami i uszczelnianych ołowiem.
  Ruchome wydmy
  Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i unikalną atrakcją turystyczną. Położone są miedzy jeziorem Łebsko, a morzem. Powstały z akumulacji piasku wyrzucanego na brzeg przez fale morskie w ilości 130 000 km2 plaż. Piasek osuszany przez wiatr i słońce , wywiewany silnymi wiatrami w głąb lądu tworzy wysokie wydmy (od 30 do 40 m wysokości) z najwyższą czterdziestodwumetrową Wydmą Łącką. Już od stuleci przesuwane są one w kierunku wschodnim i południowo wschodnim, z szybkością 1,2- 1,6 m w ciągu roku. Rośliny opanowują w pierwszej kolejności niższe partie wydm, dlatego też ich wyższa część, nieustabilizowana przez trawy, jest bardziej podatna na działanie wiatru i przemieszcza się szybciej, nawet do 9 m w ciągu roku, gdy porośnięte trawą, zaledwie do 3 m na rok. Dla zapewnienia szczególnej ochrony zespołom wydm, utworzono Obszar Ochrony Ścisłej Mierzeja. Atrakcyjny i dostępny dla turystów wydmowy szlak zajmuje pięciokilometrowy odcinek Mierzei Łebskiej.  
  Sea Park Sarbsk
  Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku oddalony od Łeby o 8 km to pierwszy park w Polsce gdzie znajdują się baseny z Fokami Szarymi oraz Kotikami Południowoamerykańskimi. Park związany jest tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza. Główne atrakcje takie jak: Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, Park Makiet Zwierząt Morskich, Muzeum Marynistyczne, Kino 5D, Park Zręcznościowy Małego Pirata oraz Park Latarni Morskich zapewniają wspaniałą zabawę i odpoczynek dla całej rodziny. Jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie.
  Szczegóły
 • jagody
  $
  Na jagody
  jagody Poczuj słodycz jagód na wakacjach... Borówka czernica zwana czarną jagodą dojrzewa latem, pod koniec czerwca. W lipcu, w lasach otaczających Kozią Górkę, rozciągają się prawdziwe jagodowe pola. Spędzając urlop na Koziej Górce, w komfortowym domu do wynajęcia, blisko Łeby mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska bogactwo leśnych owoców. Warto wybrać się na jagody, ich smak i zapach jest niezrównany. A jeśli ktoś nade wszystko przedkłada leniuchowanie na pomoście nad jeziorem, może kupić jagody od przechodzących drogą „jagodziarzy”. Własnoręcznie, świeżo zebrane jagody, ociekające soczystym sokiem, aż się proszą, aby je kosztować na tysiące sposobów. Smak pierogów z jagodami zebranymi na Koziej Górce, to wyjątkowe kulinarne przeżycie, można też upiec ciasto z jagodami... Zaś, w upalny, letni dzień, lody z Wicka lub Łeby podane z jagodami i bitą śmietaną, to prawdziwy rarytas.
  Szczegóły
 • jedzenie
  $
  Jedzenie
  Szczegóły
 • jezioro
  $
  Jezioro
  jezioro Na terenie Koziej Górki, tuż koło domu, znajduje się urokliwe jeziorko o powierzchni lustra wody ponad 10 000 m2. Można na pomoście rozkoszować się poranną kawą lub zjeść nastrojową kolację. Można spędzić długi wieczór przy ognisku tuż nad brzegiem. Niesamowitym przeżyciem jest koncert żab, gdy odbywają się żabie gody. Nad jeziorem i nad morzem - niezapomniane wakacje, które można spędzić w komfortowym domu na wynajem.
  Szczegóły
 • rowery
  $
  Rowery
  rowery Ruchome wydmy, przybrzeżne jeziora, morze - piękno nadmorskiego krajobrazu. Okolica Koziej Górki to prawdziwy raj dla rowerzystów. Nadmorskie trasy rowerowe gwarantują aktywny wypoczynek. A komfortowy dom do wynajęcia blisko Łeby zapewni luksusowy relaks po wysiłkach cyklistów. Są tu wspaniałe trasy rowerowe blisko Łeby. Przemierzając leśne ścieżki, łąki, trasy wzdłuż morza, mamy okazję obserwować nie tylko osobliwości przyrodnicze tych okolic, ale także ciekawe budowle i obiekty. Celem naszej wyprawy rowerowej mogą być równie dobrze Ruchome Wydmy w Rąbce koło Łeby jak i latarnia morska Stilo. Malowniczy szlak rowerowy wiedzie wzdłuż brzegu morza i jezior: Sarbsko, Łebsko i Gardno. Można pokonać kilkudziesięciokilometrowy odcinek nadmorskiego szlaku rowerowego, rozpoczynając w jednej z nadmorskich wsi: Lubiatowo, Kopalino, Sasino lub Stilo, a kończąc wycieczkę rowerową we wsi Gardna nad jeziorem Gardno lub w nadmorskim uroczym kurorcie Rowy. Proponujemy opracowane przez nas trasy rowerowe. Start z domu Koziej Górki! Trasa rowerowa - "Nad jezioro Czarne" Kozia Górka - Jezioro Czarne - Kozia Górka Z Koziej Górki skręcamy w lewo do lasu. Jedziemy ok. 2,5 km. W pewnym momencie droga rozwidla się – my obieramy kierunek w prawo. Jedziemy nad jezioro Czarne – urokliwe, czyściutkie, leśne jezioro. Jest tam łagodny, piaszczysty brzeg i niewielka plaża - możemy korzystać z kąpieli i plażowania. Trasa rowerowa - "Nad jezioro Sarbsko" Kozia Górka - Szczenurze - Sarbsk - baza windsurfingowa nad jeziorem Sarbsko - Szczenurze - Kozia Górka Z Koziej Górki skręcamy w lewo do lasu. Jedziemy piaszczystą leśną drogą, mijamy kolonię Szczenurze (latem warto zwrócić uwagę na malowniczy wypas owiec na tamtejszych łąkach). Po kilkuset metrach mijamy po prawej stronie stary, zagubiony w lesie cmentarz ewangelicki. Pochodzi o­n z drugiej połowy XIX-go wieku. Znajdziemy tu pozostałości nagrobków z niemieckimi inskrypcjami i obelisk poświecony pamięci poległych w I-wszej wojnie światowej. Cmentarz czeka na wpis do rejestru zabytków, do którego jest przewidziany. Po przejechaniu niewielkiego dystansu z lewej strony, mijamy leśniczówkę Szczenurze. We wsi Szczenurze, do której docieramy wyjechawszy z lasu, skręcamy w prawo w stronę Sarbska. Jedziemy drogą asfaltową około 15 minut i docieramy do celu. Zanim skręcimy w lewo do jeziora (naprzeciw ”Pod siodłem”), proponujemy zwiedzić piękny kamienny kościół św. Anny – widoczny po drugiej stronie drogi zbudowany w latach 20-tych XIX-go wieku. Jeśli odczuwamy potrzebę odpoczynku, zatrzymajmy się w barze. Obok znajduje się stadnina koni. Dalej polną drogą jedziemy wprost do jeziora Sarbsko. Nad jego brzegiem na terenie bazy windsurfingowej Habenda możemy odpocząć, podziwiając krajobraz tego przybrzeżnego akwenu. Można tam zjeść posiłek, napić się piwa i oglądać kołyszące się na falach deski z żaglami. Od czerwca do września działa tam szkoła windsurfingu, można też wypożyczyć sprzęt. Jest tam tak uroczo, że aż nie chce się wskakiwać z powrotem na siodełko. Można też wybrać się na dłuższe wyprawy rowerowe wyruszając z Łeby lub Rowów: TRASA I (24 km.) Łeba - Żarnowska - Gać - Izbica - Kluki TRASA II (50 km) Łeba - Nowęcin - Sarbsk - Ulinia - Sasino - Osetnik - Łeba TRASA III (31 km) Rowy - północny brzeg jeziora Gardno - Czołpino - brzeg Bałtyku - Rowy Jeśli zamierzamy jeździć po drogach asfaltowych pomiędzy wsiami, wystarczą rowery miejskie, planując wycieczki po leśnych bezdrożach potrzebne będą rowery crossowe lub trekkingowe. Można również zwiedzić okolice jeziora Sarbsko. Nadmorska trasa wiodąca z Łeby dookoła Jeziora Sarbsko przez miejscowości Sasino i Stilo. Największymi atrakcjami po drodze są Jezioro Sarbsko oraz latarnia morska w Stilo. Trasa rowerowa jezioro Łebsko

  Info: pomorskie.travel

  Szczegóły
 • spacery
  $
  Spacery
  spacery Spacery nad jeziorem i po lesie, po plaży, wzdłuż morskiego brzegu - dotleń swój organizm. Urlop w domu na Koziej Górce, to idealny wprost czas i miejsce do codziennych leśnych i nadmorskich spacerów. Ci, którzy wynajmą dom, nie tylko latem, lecz również wiosną czy jesienią, szybko docenią uroki okolicznych ścieżek, zachęcających do spacerów. Spacer przecież, to prawdziwe dobrodziejstwo dla naszego organizmu. Szybki marsz lub powolny krok na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, wzmocni mięśnie, pomoże nam się odprężyć i odstresować. Spacery po lesie sprawią, że będziemy absorbować z niego dobrą energię, co wspaniale wpłynie na naszą kondycję psychiczną. Lasy i łąki na Koziej Górce, można przemierzać godzinami, dostrzegając ich wyjątkowe piękno. Nie trzeba nawet tak bardzo oddalać się od domu - las jest tuż - na terenie posiadłości i za płotem... Ekskluzywny dom do wynajęcia blisko Łeby zapewni prywatność dla najbardziej wymagających. Można odbywać spacery krótsze i dłuższe. Na krótki spacer można się wybrać nie przekraczając granic posesji lub do sklepu we wsi. Można też wybrać się do ambony myśliwych. Dzieci z pewnością docenią opowieści o myśliwych i leśnej zwierzynie. Kto wie, może przy okazji uda się podejrzeć dzikie zwierzęta? Na 2-3 godzinny spacer, proponujemy wędrówkę leśnymi ścieżkami nad krystalicznie czyste jezioro Czarne, schowane głęboko w lesie. Spacerując po okolicznych polach i łąkach, można ukoić zmysły. Regularnie odbywany nieco szybszy marsz pozwoli nam schudnąć, dotlenić organizm i uzyskać promienny koloryt cery. Spacer w otulinie rozległych lasów dzięki specyficznemu mikroklimatowi, pozytywnie wpływa na reakcje ludzkiego organizmu, poprawia także samopoczucie. Nadmorskie lasy czekają...
  Szczegóły
 • plaza
  $
  Plaża
  plaza Prywatna plaża, z morskim piaskiem, nad leśnym jeziorkiem, w zacisznym i uroczym zakątku, blisko nadmorskiego kurortu Łeby... Takie miejsce istnieje naprawdę - na Koziej Górce. Zarezerwuj komfortowy dom do wynajęcia przy plaży, prywatnej plaży! Piękny nadmorski piasek połyskujący w słońcu, plaża nad jeziorkiem – oaza prywatności. Można opalać się na zacisznej, prywatnej, piaszczystej plaży, którą zostawiło tysiące lat temu cofające się morze Bałtyckie. Można schroniwszy się przed słońcem, pod plażowym parasolem, spędzać rozkoszne godziny na czytaniu książek lub gazet, popijając orzeźwiająco-chłodzące napoje.
  Szczegóły
 • las
  $
  Las
  las Las na terenie siedliska Kozia Górka, to część nadmorskich lasów, ciągnących się wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Ekskluzywny dom do wynajęcia z dużym terenem, pozwoli w pełni korzystać z uroków nadmorskiego lasu. Położenie blisko Łeby, blisko morza sprawia, że spacery są swoistą inhalacją dla naszego organizmu. To niezwykły las. Wierzchołki drzew smagane morską bryzą, zaś powietrze, rześkie jodem i ozonem. Można poczuć smak świeżo zebranych leśnych jagód polanych śmietaną z cukrem lub ociekających aromatycznym sokiem, zebranych prosto z krzaka dojrzałych jeżyn. Grzyby leśne - kurki, borowiki, koźlaki, uświetnią swoją obecnością każdą ucztę. Nasz dom do wynajęcia blisko Łeby to wymarzone miejsce na delektowanie się leśnymi zbiorami. Podczas spacerów i wycieczek rowerowych spotkać można zwierzęta leśne. Wystarczy wybrać się na spacer, aby spotkać stado saren i jeleni lub zająca. W nocy, tuż przy drodze żarzą się jak węgielki oczy lisa. Rankiem między drzewami łatwo znaleźć ślady biesiady dzików. W lecie kwitnie żarnowiec. W zimie śnieg skrzypi pod nogami...
  Szczegóły
 • wedkowanie
  $
  Wędkowanie
  wedkowanie Urlop z wędką -  dom na Koziej Górce stoi tuż nad brzegiem leśnego jeziora. Ta wakacyjna rezydencja położona jest 10 min od Łeby, co umożliwia wędkowanie zarówno na morzu jak i jeziorze. Jezioro leśne znajduje się na terenie posesji do wynajęcia. Położone jest zaledwie 7 km w linii prostej od morza i ma powierzchnię około 1 ha. Jest to czysty, naturalny zbiornik, zasilany podziemnym strumieniem. W tym unikalnym miejscu, będziemy mieć okazję doznać i rozsmakować się w urokach wędkowania. Otoczeni niczym niezmąconą ciszą i bajkową scenerią, możemy oddawać się naszej żyłce łowieckiej łowiąc szczupaki, liny, czy karasie. Wędkowanie spełnia naszą potrzebę obcowania z przyrodą, odpoczynku, wyciszenia się i ucieczki od codzienności. Wystarczy stanąć na pomoście i zarzucić wędkę...   Jeżeli obudzi się w nas pragnienie morskiej przygody, istnieje możliwość łowienia ryb wędką na Bałtyku. Z dala od brzegu, na głębokości nawet do 100 m, sprzętem własnym lub wypożyczonym na kutrze. Taka ośmiogodzinna wyprawa z wędką na morski połów, w towarzystwie wytrawnych wilków morskich, będzie niezapomnianym przeżyciem. Własnoręcznie złowiona ryba smakuje wspaniale! Wypróbuj rybne przepisy, świeżutkie pachnące ryby nie mają sobie równych!
  Szczegóły
 • willakozia
  $
  Na grzyby
  willakozia Grzybobranie w nadmorskich lasach Zbieranie grzybów to dobry pretekst, aby zażyć trochę ruchu i pooddychać leśnym powietrzem. Tak mało mamy takich okazji... Nadmorskie lasy pełne są grzybów. Przyjemnie jest odpocząć po wyprawie na grzyby w luksusowym domu w lesie, położonym blisko morza. Lasy otaczające Kozią Górkę bogate są w kurki, koźlaki, prawdziwki, maślaki. Aby odnieść sukces na grzybobraniu wystarczy nieco wcześniej wstać, aby znaleźć naprawdę dorodne okazy. W bezpiecznym grzybobraniu pomoże mała encyklopedia grzybów, występujących w polskich lasach. Inspirację do przyrządzenia smakowitego dania z własnoręcznie zebranych grzybów, można zaczerpnąć spośród jednego z przepisów kulinarnych na potrawy z grzybów. Palce lizać!
  Szczegóły
 • windsurfing
  $
  Windsurfing
  windsurfing Urlop czy wakacje - czas na windsurfing... Poczuj powiew wiatru. Wskocz na deskę z żaglem. Komfortowy dom do wynajęcia blisko Łeby stwarza możliwość uprawiania windsurfingu na jeziorze i na morzu. Łeba i Sarbsk - to miejsca nad polskim morzem, idealnie wprost stworzone, zarówno do nauki pływania na desce windsurfingowej, jak też doskonalenia umiejętności. Idealnym akwenem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych windsurferów jest jezioro Sarbsko. Jezioro jest rozległe, płytkie, a ze względu na jego położenie blisko brzegu morza, wieją tu bardzo sprzyjające wiatry. Plaża Zachodnia w Łebie jest z kolei znakomitym spotem docenianym przez doświadczonych windsurferów. Właśnie na plaży w Łebie są rozgrywane latem Mistrzostwa Świata w Windsurfingu - formuła FWC. Windsurfing, czyli surfowanie z wiatrem, został zapoczątkowany w USA w 1965 roku. Za ojców tego sportu uważa się dwóch Kalifornijczyków Hoyla Schweitzera oraz Jima Drake'a. Windsurfing polega na żeglowaniu przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. Deski o wyporności od 60 do ponad 300 litrów, dzielimy na mieczowe, o małej szerokości do 60 cm i bezmieczowe, o szerokości dochodzącej nawet do 100 cm. Pędnik stanowi zespół masztu, bomu oraz żagla o różnej powierzchni. W miarę umiejętności stosuje się różne żagle dla odpowiedniej siły wiatru oraz postury zawodnika, od 1 do 12,5 m2. Początkowo windsurfing traktowany był jako sport rodzinny, którego istotą było pływanie rekreacyjne, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ewoluował w stronę sportów ekstremalnych. Zaczęto się ślizgać a nie pływać. Przybywa amatorów dużych dawek adrenaliny, którą gwarantuje ślizganie się na desce po powierzchni wody z dużą prędkością. Dla tych śmiałków stateczne pływanie wypornościowe to przeżytek. O­ni chcą czegoś więcej, a dostępny obecnie sprzęt windsurfingowy pomaga im w osiągnięciu celu. Wytrawni deskarze wykonują nawet ewolucje w powietrzu, jazdę na falach i skoki z wysokich i stromych fal. Tańczący w powietrzu windsurfingowcy potrafią oderwać się od wody na metr! To się nazywa wave! Styl ślizgania się wyznaczają różne typy żagli (Wave / Allround / Freeride / Freestyle), które połączyły się w jeden skrót WAFF. Dodajmy do tego niezniszczalne, kevlarowe deski dla wavowych ekspertów i można ruszać w ślizg. Ekscytujące pływanie zaczyna się od 4 w skali Beauforta (siła wiatru), kiedy to flaga zaczyna łopotać i małe fale się wydłużają. Trzeba jeszcze tylko znaleźć odpowiedni spot i łapać wietrzne dni. „Blow wind blow…” ta prośba do wietrznego żywiołu gra w duszach windsurfingowców, bo od tego, jaki będzie wiatr, zależą ich wyczyny na falach. Dla doświadczonych i początkujących windsurferów polecamy: - spot windsurfingowy w Łebie (pływanie po morzu), - baza windsurfingowa Habenda nad jeziorem Sarbsko (przybrzeżne jezioro, z lokalnym wiatrem termicznym, o średniej głębokości 1 m).
  Szczegóły
 • konie
  $
  Jazda konna
  konie Jazda konna o wschodzie słońca na plaży, w terenie, po nadmorskim lesie… Stadniny nad morzem, koło Łeby zapraszają. Nasz luksusowy dom do wynajęcia to doskonałe miejsce, aby odkryć lub pielęgnować pasję jeździecką. Niedaleko posiadłości Kozia Górka znajdują się znakomite tereny do jazdy na koniu. Leśnymi duktami wiodącymi wzdłuż nadmorskich plaż, przybrzeżnych jezior i po pomorskich lasach, można godzinami cieszyć się obcowaniem z przyrodą i naszym ukochanym zwierzęciem. Bliskość stadnin Nowęcin i Sarbsk – około 10-ciu kilometrów i malownicze tereny otaczające Kozią Górkę, sprawiają, że aktywny wypoczynek na koniu jest łatwy do zorganizowania.
  Szczegóły
 • bieganie
  $
  Bieganie
  bieganie Bieganie po lesie i na plaży o wschodzie lub zachodzie słońca. Bieganie to sposób, żeby zadbać o formę na wakacjach. Ekskluzywny dom blisko Łeby do wynajęcia położony jest w lesie, nad jeziorem i blisko Łeby – cóż może być bardziej odpowiedniego na uprawianie joggingu. Bieganie wpływa na poprawę sprawności fizycznej i zwiększa wydolność organizmu. Wymarzone tereny do biegania to las, plaża – czyli po prostu czyste powietrze, które chłoną nasze płuca. To właśnie znajdziesz na Koziej Górce, naszym domu w lesie, blisko Łeby. To doskonałe miejsce, aby zadbać o formę na wakacjach. To doskonałe miejsce, aby zadbać o dobrą formę, uprawiając codziennie jogging.
  Szczegóły